Vykurovacia technika


Kotol Bio-Max

TemplatemoImage03

Bio-Max kotle sú vynikajúci zdroj tepla pre vykurovanie dielní, domov a verejných budov. V kombinácií s výmenníkmi ich možno použiť aj na prípravu teplej úžitkovej vody.


Bio-Max kotle sú teplovodné, oceľové kotle, vhodné pre použitie s horákmi na pelety. Vďaka modernej, trojkomorovej konštrukcii výmenníka sa vyznačujú veľmi nízkymi emisiami spalín a vysokou účinnosťou spaľovania. Vertikálne umiestnenie komína znižuje údržbu na minimum. Výhodne rozvrhnutie čistiacich otvorov a zásuvky pre popol značne uľahčuje používanie. Optimálne navrhnutá tepelná izolácia znižuje straty spojené s únikom tepla mimo kotol. Nastaviteľné nožičky uľahčujú polohovanie kotla na nerovnom povrchu. Obojstranná vrstva náteru zabezpečuje trvalú ochranu proti korózii a zvyšuje estetiku.


Kotol Vulkanus TRIO

TemplatemoImage03

Charakteristickým rysom kotlov Vulcanus trio sú nízke emisie prachu a škodlivých emisií. Sú oveľa menšie, než sú limity pre skupinu kotlov na tuhé palivá.


Oceľový teplovodný kotol s automatickým podávaním paliva Vulcanus Trio, je najmodernejšie riešenie v oblasti výhrevnej techniky na pevné palivá. Je vynikajúci zdroj tepla pre vykurovanie rodinných domov, dielní, verejných budov atď. Spĺňa očakávania používateľov očakávajúcich od moderného kotla minimum údržby, vysoký komfort obsluhy a nízke prevádzkové náklady. Konštrukcia kotla založená na obojstrannej prepážke zaisťuje vysokú účinnosť spaľovania a minimalizuje straty komína. Vďaka šnekovému podávaču paliva, fúkaciemu ventilátoru, horáku spaľujúcemu uhlie, pelety odpovedajúcej granulácii a mikroprocesorom riadeného regulátora je funkčnosť celého systému plne automatická, úplne bezpečná a nevyžaduje.


Kotol Rico

TemplatemoImage03

Oceľové teplovodné kotly na pevné palivo typ Rico sú určené na ústredné vykurovanie rodinných domov, bytov, obchodných priestorov atď.


Dlhoročné skúsenosti umožnili spoločnosti vyrobiť zariadenie modernej konštrukcie (reverzný systém prepážiek) s výbornou konštrukciou, ktorá sa vyznačuje ľahkou a pohodlnou obsluhou (jednoduchšia údržba kotla vďaka čisteniu), vysokou účinnosťou spaľovania, nízkymi prevádzkovými nákladmi (možnosť spaľovania uhlia, dreva, atď ) a vysokou vizuálnou estetikou (prášková farba na oboch stranách vonkajšieho plášťa kotla).


Každý kotol je štandardne vybavený automatickým regulátorom ťahu prietoku vzduchu do pece, zásuvkou na popol, teplomerom a dvierkami potiahnutými polofenom, ktorý chráni pred teplom. 5-polohová regulácia prietoku spalín umožňuje optimálne nastavenie ťahu komína na rôzne podmienky. Vynikajúca tepelná izolácia minimalizuje tepelné straty z vonkajšej strany kotla a nastaviteľné nožičky uľahčujú polohovanie na nerovnom povrchu.

Akumulačné nádoby

TemplatemoImage03

Akumulačné nádrže slúžia na akumuláciu tepla od rôznych zdrojov, napr. kotlov na tuhé palivo, tepelných čerpadiel, či solárnych systémov. Jedná sa o tlakové nádrže vhodného objemu, ktoré uchovávajú teplo od týchto zdrojov až do doby, kedy bude potrebné na vykurovanie objektu.


Ponúkame:

  • Jednookruhové
  • Dvojokruhové

Solárna technika

TemplatemoImage03

Solárne trubice zachytávajú slnečné žiarenia a premieňajú ho na teplo, ktoré je možné využiť na prípravu teplej vody alebo vykurovanie.


Teplo sa prostredníctvom vedenia tepla v absorbéri prenáša na teplonosné médium (v našich podmienkach je to nemrznúca zmes), ktoré preteká v rúrkach absorbéra a následne sa prepravuje do zásobníka vody (akmulačnej nádoby). Absorbér pozostáva z dobre vodivého kovového plechu (meď alebo hliník) a zo selektívnej konverznej vrstvy, ktorá musí vykazovať čo najvyššiu absorpčnú schopnosť (pohltivosť) slnečného žiarenia a má mať čo najmenšiu emisivitu (vyžarovanie tepla).


Kurenársky a vodoinštalačný materiál

TemplatemoImage03

Pre našich zákazníkov poskytujeme kompletný servis z oblasti kurenárskeho a vodoinštalačného materiálu od renomovaných výrobcov.


Ponúkame ucelené systémy pre rozvody:

  • kúrenia
  • podlahového kúrenia
  • vody
  • odpadu
  • kanalizácie

NAŠE SLUŽBY

Image 01

Kontaktujte nás a my Vám pomôžeme s výberom.

  • Poradentvo pri výbere
  • Doprava a inštalácia